Anketa "Počernický Plivník 2016" kvůli podezření z podvodů zrušena!

04.11.2016 14:20
Dnes, 4. 11. 2016 ve 14:03 byla jasnou "vítězkou" v anketě o "Počernického Plivníka 2016" Alena Šefčíková. Zde jsou jediné její dva články, které ve sledovaném období vyšly v HPZ v rubrice názorů zastupitelů, o které mělo být v anketě hlasováno:
 
" Reakce na příspěvek pana Čápa (květen 2016)
 
Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem! Správné vyplnění dotační žádosti bývá pro organizace velmi složitou administrativní zátěží. Řadu z nich musí Rada MČ vracet k dopracování nebo doplnění. Někteří to i vzdají a už znovu nežádají. Např. spolek Junák podal správně vyplněnou žádost pouhý den po uzávěrce, přesto včas, aby se dostala na jednání Zastupitelstva. Kdybychom žádost vyřadili, byli budeme označeni za byrokraty a lakomce. Nikdo z nás neměl problém grant této úspěšné organizaci udělit. Opravdu nemohu souhlasit s názorem, že jsme ji měli formálně stáhnout a odložit na červnové nebo možná až zářijové jednání Zastupitelstva. Pane zastupiteli, vážně si myslíte, že občané ocení Vaše neustálé komandování paní starostky, rozporování každého bodu jednání, technické přestávky a zdržování od práce? Vždyť díky Vašemu exhibicionismu trvalo jednání místo 2 hodin více než 4. Nedivila bych se, kdybychom se v dohledné době dočkali dalších rezignací."
 
 
"SeberTO! (červenec - srpen 2016)
 
Ve středu 25. 5. proběhla v Horních Počernicích akce SeberTO! Skupina dvaceti dětí spolu s pěti strážníky městské policie se rozhodla upozornit pejskaře na nutnost uklízet výkaly po jejich pejscích. Rozděleni do tříčlenných hlídek procházeli nejoblíbenější lokality na venčení psů. Děti rozdávaly letáčky majitelům, připomínaly jim, že po psech je třeba uklízet a čtyřnohým svěřecům nabízely pamlsky. Zároveň na těchto místech zanechaly ručně vyrobené cedule s nápisy a kresbami, upozorňující na fakt, že psi si sami po sobě neuklidí. Akce proběhla z iniciativy komise pro projekt Zdravá městská část a Místní agenda 21. Děti samotné si den v roli pomocníků užily, setkaly se jen s pozitivními reakcemi a už teď se těší na další akci. Velice děkuji také městským strážníkům za jejich pomoc. "
 
Jak vidno, články nejsou ani populistické, ani nemanipulují se skutečností a už vůbec nikoho neurážejí. Na rozdíl od článků jiných autorů, kteří však v anketě získávají podezřele málo hlasů, ačkoliv se některé jejich příspěvky vysloveně pohybují na hraně zákona a bezesporu za hranou obecného dobrého vkusu.
 
Je zřejmé, že se někdo rozhodl anketu znemožnit a s hlasy podvádí. Záměrem ankety bylo pokusit se zjistit, jak občané vnímají způsob, jakým politici komunikují v HPZ a koho považují za nejméně čestného a poctivého diskutéra. Výsledkem je stav, kdy za nejméně poctivou diskutérku byla "hlasujícími" označena politička na základě textu o dotaci pro Skaut a o sběru psích exkrementů. Tento výsledek je samozřejmě zcela absurdní.
 
Rozhodli jsme se proto anketu ukončit a za vítěze prvního ročníku "Počernického plivníka 2016" vyhlašujeme všechny nepoctivé hlasující a "trolly", kteří prokázali, že čestné a férové prostředí v Horních Počernicích skutečně neexistuje.
 

 

Všem potivým hlasujícím zároveň upřímně děkujeme a držíme jim i sobě palce, aby se nám společnými silami podařilo slušnost před plivníky uhájit.