Křest Publikace o Horních Počernicích a beseda se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou

16.10.2015 19:29

 

Včera, 15. října, na Chvalském zámku proběhl slavnostní křest publikace o Horních Počernicích. Novou knížku s názvem "Horní POčernice - Procházka Mětskou částí Praha 20" pokřtila paní starostka Hana Moravcová a pan kronikář Horních Počernic, Ing. Hubert Antes. Křtilo se vodou z pramene Chvalka a počernických rybníků, a také prstí z bojiští biitev Prusko-rakouské války z roku 1866. 
 

Publikace , jak již název napovídá, vybízí své čtenáře k procházce, k aktivnímu objevování míst a historie Horních Počernic a jejich okolí. Na 36 stranách se turisté mohou seznámit s unikátní historií, která mnohdy přesáhla lokalitu Horních Počernic a měla dopad celonárodní, s nejvýznamnějšími památkami, s geologií, hydrologií a dalšími zajímavostmi, které činí Horní Počernice unikátními.
 

Od této chvíle je vám naše publikace k dispozici volně na Infocentru Chvalského zámku, na Místním úřadě, v Divadle v Horních Počernicích, v knihovně a na dalších vybraných místech. Ať se vám dobře čte a obsah ať vás inspiruje k návštěvě, procházce a dalšímu objevování!