Newsletter TOP 09 Praha 14

06.04.2016 14:13
 
 
 

Newsletter TOP 09 Praha 14

MČ Praha - Koloděje – situace v zastupitelstvu se opět komplikuje

Zastupitelstvo MČ Praha – Koloděje tvoří 7 zastupitelů a poslední troje volby ukázaly, že se jedná o nešťastné číslo. Výsledky totiž končí 4:3 pro jednu či druhou stanu. Tedy vždy těsná většina většina.

Zákon nám říká, že spadne-li počet mandátů v 7-mi členném zastupitelstvu pod 5, znamená to nové volby. Ačkoliv TOP 09 byla v minulém volebním období v opozici a společně s koaličními partnery držela 3 mandáty, nové volby jsme nevyvolali. V následných řádných volbách 2014 nás voliči za naši práci odměnili, tyto volby jsme drtivě vyhráli a získali jsme 3 mandáty. Bohužel naši potencionální koaliční partneři neuspěli, a tedy nám chyběl mandát k tomu, abychom se mohli podílet na vedení radnice. Přesto jsme se snažili vyjednávat, nicméně Z. Passer z hnutí Pro Prahu jednoznačně odmítl jakoukoliv spolupráci. Nezbývalo nám, než tentokrát legitimně nové volby vyvolat. Opakované volby v červnu 2015 nám přinesly 2 mandáty a tentokrát se situace od předešlých let lišila. Výsledek byl 3:3, přičemž sedmý mandát získalo nové uskupení Naděje pro Koloděje. Ačkoliv jsme se s jejich představiteli téměř neznali, jejich rétorika uklidnění situace a nabídka účasti všech silných kandidátek ve vedení radnice, se nám zdála smysluplná. Jako adekvátní nám v této situaci přišla účast ve vedení radnice ve formě místostarosty, přičemž další pozici místostarosty jsme nabízeli Z. Passerovi (Pro Prahu). Opět přišlo jasné odmítnutí. Pro doplnění, pozici starosty jsme nabídli představitelce zmíněné Naděje pro Koloděje. Projekt široké koalice však zkrachoval a vedení radnice nyní tvoří užší koalice: starostka (Naděje), 1. místostarosta V. Mužík (TOP 09), 2. místostarosta (ČSSD), všichni podpořeni druhým mandátem TOP 09. V opozici se tak ocitli Z. Passer a D. Batulková (Pro Prahu) + TJ Slavoj, který však alespoň přijal předsednictví ve finančním výboru, čímž se pracovně do vedení MČ zapojil.

Po sedmiměsíční práci naší a našich kolegů z koalice (zateplení ZŠ, projekt svozu bioodpadu, zvýšení dotačních příjmů, zpřístupnění zablokovaného fotbalového hřiště atd.) se představitelé Pro Prahu, tj. Z. Passer a D. Batulková rozhodli, že to už je nejspíše příliš mnoho úspěchů najednou a jediným jejich pracovním výkonem od posledních voleb bylo zorganizování složení dvou mandátů celou kandidátkou Pro Prahu. V současnosti tedy zastupitelstvo čítá 5 zastupitelů a dva uprázdněné mandáty. Představitelka jediného mandátu za TJ Slavoj se vyjádřila, že zatím se jejich kandidátka nechystá mandát složit. Tedy dokud tento mandát TJ Slavoj zachová obsazený, nové volby nehrozí a rozpracované projekty se nezastaví. Čas ukáže, co nás čeká, avšak jedno je jisté. Třetí volby v průběhu jednoho volebního období by z Koloděj nejspíše učinily banánovou městskou část.

Vladimír Mužík 1. místostarosta MČ Praha 21 - Koloděje

 

 

   Plechárna se otevírá v novém
6.4.2016
Volnočasové, kulturní a komunitní centrum Plechárna na sídlišti Černý Most se po kompletní rekonstrukci otevírá veřejnosti. Někdejší výtopna pro blízké paneláky, která se na dlouhou dobu změnila v improvizované zázemí autoservisu, tak nabízí zázemí pro kulturní akce, zájmové aktivity, posezení i sport.
   Radary na Českobrodské
24.3.2016
Na Českobrodské ulici jsou nainstalovány nové dopravní kamerové systémy. Občany informuje Michal Jiřík, 1.
 
   Praha 14 sportuje
24.3.2016
Hlavní město Praha se letos pyšní titulem Evropské město sportu 2016, a proto jsme se s nadcházející sportovní sezonou i my zaměřili na tento fenomén. Jak je to se sportem v Praze 14? Co pro podporu zdravého pohybu dětí i dospělých dělá městská část? A je „Čtrnáctka“ dobrým místem pro aktivní sportovce? Na tyto i další otázky najdete odpovědi v následujícím textu.
   Dopravní snídaně s BESIPem
24.3.2016
Závěrečný díl seriálu Dopravní snídaně s BESIPem se uskutečnil dne 15. 12.
   Amazon NE, aneb jak to vidím já
24.3.2016
V současnosti není v Horních Počernicích a okolí kontroverznějšího tématu, který by tolik rozděloval nás občany, než plánovaná výstavba reklamačního centra společnosti Amazon (pouze pro německý trh). Po prostudování pestré nabídky článků, reakcí a názorů (včetně účasti na jednání Zastupitelstva naší městské části) jsem jednoznačně usoudil, že Amazon pro Horní Počernice přínosem nebude.