Newsletter TOP 09 Praha 14

11.09.2016 11:49

 

 

Newsletter TOP 09 Praha 14

Vážení čtenáři,

na monitory vašich počítačů, chytrých telefonů a čteček se právě dostává nové vydání elektronického newsletteru regionální organizace TOP 09 Prahy 14. Vedle informací o dění ve východních pražských městských částech a činnosti i názorech zastupitelů a členů naší strany se zde můžete dočíst i o tématech s obecnějším dopadem.

Je jistě pravda, že chodníky, ulice, veřejná prostranství či kulturní život v našich městských částech nejsou z logiky věci pravicové ani levicové, že prostě buďto jsou opravené - a nebo opravené nejsou. Stejně jako je pravdou, že vyhraněně politická není ani velká část rozhodnutí obvykle přijímaných na Zastupitelstvech či v Radách. Navíc jistě platí, že většinu praktických problémů v životě našich městských částí a obcí dovede s větším či menším úspěchem vyřešit prakticky kdokoliv, kdo je trochu šikovný a má nadání řídit, vyjednávat a diskutovat. Ta otázka teď už nemůže nepadnout: proč by občané měli dávat hlas nám - zástupcům politické strany?

Domnívám se, že naší největší přidanou hodnotou (kterou však zároveň nedovedeme vždy dobře zúročit a „prodat“) je skutečnost, že naše strana má dobré mechanismy, aby mohla pracovat koncepčně a v celostátních souvislostech; že díky svému programu a ideím hájí určitá stanoviska a principy a přitom se snaží dodržovat „pravidla hry“, byť by to pro ní bylo v určitých okamžicích i politicky nevýhodné či nepopulární. Právě v tomto nepodléhání vrtkavým náladám vysoko čníme nad lokálními (a v podstatě izolovanými) politickými hnutími vznikajícími zpravidla jako zájmová sdružení místních podnikatelů nebo nespokojených občanů. Stav, étos a kvalita komunální politiky je totiž občanům nejvíce na očích - mohou ji totiž hodnotit a kontrolovat přímo, nezprostředkovaně. I proto si myslím, že se budou výsledky příštích parlamentních voleb do značné míry řídit podle výsledků naší práce na komunální úrovni – kolbišti, kde se dnes a denně střetáváme s názory a činností různých „nezávislých“ a nesystémových hnutí.

Máte-li chuť napsat o tom, co vás těší, trápí nebo provokuje, co připravujete, plánujete nebo co byste si přáli, napište nám na adresu redakce: ladasty@gmail.com.

 

Příjemné a inspirativní čtení přeje

 

Ladislav Stýblo,

redaktor 

   Lokální fóra 2016
16.6.2016
Dlouhodobou snahou vedení Městské části Praha 14 je zapojit do rozhodování o rozvoji městské části co největší počet obyvatel. Z tohoto důvodu jsou na území Prahy 14 realizovány principy místní Agendy 21, která mimo jiné přispívá ke zlepšování kvality veřejné správy.
   Koloděje – Oslavy 670 let v duchu Karla IV.
16.6.2016
Jak jistě všichni víme, v letošním roce si připomínáme 700. výročí narození jedné z našich největších historických postav, Karla IV.
   Úspěšné pokračování projektu ,,Studentských interpelací‘‘
13.6.2016
V květnu 2016 jsem měl možnost pozvat k nám na Vyšší odbornou školu CEDUK jako přednášejícího Mgr. Marka Polacha, zástupce Hlavního města Prahy v Bruselu a diplomata – specialistu na evropské vztahy.
   Vážení kolegové z TOP 09 Praha 14,
13.6.2016
Mnozí z vás, kteří projíždíte Běchovicemi, jste si jistě všimli změn, kterými naše městská část prochází. Běchovice letos naplánovaly významné úpravy zeleně ve své centrální části.
   Plnou parou zpět?
13.6.2016
Už delší dobu se nemohu zbavit dojmu, že náš veřejný život a nálada ve společnosti nabírají jakýsi zpětný chod. Nemalá část politiků a občanů jakoby se rozhodla, že se namísto snahy o napravování a neutralizaci nedostatků stávajícího politického systému pokusí tento systém přeměnit na jiný: takový, který by více vyhovoval vyznavačů režimů „silné ruky“ a jednoduchých řešení – a díky tomu také oligarchům, členům někdejší komunistické strany, různým blouznivcům a lidem posedlým touhou po pomstě na těch šťastnějších nebo úspěšnějších (není to vždy totéž).
   Bruselské okénko aneb zase ty dotace
13.6.2016
Pracuji už více než tři roky v Bruselu a jednou z oblastí mého profesního zájmu je čerpání evropských strukturálních a investičních fondů Českou republikou.
  Nastavení odebírání e-mailů z TOP 09
Tento e-mail byl odeslán na adresu:
ruzicka.petr93@gmail.com
 
Krajská kancelář TOP 09 Praha, Malostranské náměstí 266/5, 118 00 Praha 1-Malá Strana 
Telefon: +420 255790801, e-mail: info@pha.top09.cz, web: www.top09.cz/praha