Nový Newsletter TOP 09 Prahy 14

24.10.2016 13:58
 
 

Newsletter TOP 09 Praha 14, říjen 2016

Vážení čtenáři,

na monitory vašich počítačů, chytrých telefonů a čteček se právě dostává říjnové vydání elektronického newsletteru regionální organizace TOP 09 Prahy 14.

Je krátce po krajských volbách, ve kterých naše strana až na výjimky příliš neuspěla. Důvodů je více a je proto dobré počkat s dalekosáhlými soudy na podrobné analýzy, jedna věc se však zdá jasná už dnes: naše strana nedokázala přesvědčit voliče v mimopražských regionech, aby jí podpořili a nedokázala prezentovat svá témata tak, aby si získala „větší než malou“ podporu.

Můžeme se utěšovat tím, že jsou to méně důležité volby a že je TOP 09 hlavně stranou celostátních témat, takže se její potenciál naplno projeví až ve volbách parlamentních, ale ani tak nemůžeme popřít, že jde ze strany občanů o důrazné varování. Mělo by nás upozornit přinejmenším na to, že tvář naší strany a její cíle nejsou pro voliče čitelné a proto ani atraktivní a důvěryhodné. Přitom se rozhodně nedá říct, že by se Topka nesnažila své cíle vysvětlovat, že by je málo veřejně prezentovala či se věnovala tématům nedůležitým apod. Problémem je ale leckdy způsob, jakým se voliče pokoušíme oslovit. Je jaksi nemastný neslaný, nevyvolává skutečnou diskuzi, protože je nejasný a nekonkrétní, případně otupující v tom, jak stále dokola opakuje totéž. A to platí i v případě, že má Topka pravdu, protože pravda sama o sobě není v dnešní „mediální realitě“ tím jediným, co rozhoduje – důležitý a možná i zásadní je způsob, jakým je pravda „komunikována“. A v tom máme bohužel rezervy: neelektrizujeme, nepovzbuzujeme, nedáváme naději, netěšíme. Své názorové oponenty leckdy rozčilujeme spíše než názory svým stylem (nebo samotnou svou existencí, což je ale zase trochu jiný případ).

Dokonce i v tématech, kde bychom měli vzhledem k našemu zaměření a ideím veřejnému prostoru dominovat, jsme v poslední době spíše v defenzívě. Jako bychom ztratili dech: až příliš často jen reagujeme na témata, která existují kolem nás, a téměř nepřicházíme s výraznými novinkami, na které by museli reagovat naši názoroví konkurenti a na základě kterých by také bylo možné oslovovat voliče. A pokud už s nějakým novým tématem přijdeme, nedaří se nám je představit veřejnosti napříč jejím spektrem. Jsme také přehnaně ponuří a své obavy o osud demokracie, které jsou samozřejmě plně na místě, zatím neumíme přetavit v něco výrazně pozitivního - a nabídnout tak skutečně silnou alternativu k populismu, zbabělosti, provincionalismu, malosti a „zloserství“. Není proto zas tak velké překvapení, že pár pozitivních hesel, několik dobře se poslouchajících lží a nějaké ty krásné sliby stačí k tomu, aby volič podpořil prapodivný koktejl smíchaný z korporátního kapitalismu, populismu a normalizačního retra (což jsou základní pilíře hnutí Andreje Babiše).

V tomto vydání Newsletteru naleznete příspěvek Ireny Kolmanové o chystaném přírodním koupališti na Praze 14, závažný text Marka Polacha a Pražském okruhu, neméně závažný text Zdeňka Doubravského, který se snaží popsat některé současné problémy TOP 09 a přináší informaci o možném řešení a text Vladimíra Mužíka o dosažených úspěších TOP 09 v městské části Praha - Koloděje. Jsou to příspěvky, které mohou Topce pomoci na cestě za definování její nové tváře, kterou, jak se domnívám, skutečně potřebuje. Naše strana má nepochybně obrovský potenciál a ve většině svých stanovisek se nemýlí. Potřebuje si ale daleko více věřit, a to v každém smyslu těchto slov.

Máte-li chuť napsat o tom, co vás těší, trápí nebo provokuje, co připravujete, plánujete nebo co byste si přáli, napište nám na adresu redakce: ladasty@gmail.com.

Krásné říjnové dny přeje

Ladislav Stýblo,
redaktor

 

   Přestávám TOP 09 rozumět – co s tím?
14.10.2016
Jsem členem TOP 09 od roku 2010. V roce 2009 jsem byl velkým podporovatelem projektu vznikající pravicové konzervativní strany.
   Kterak Česká republika o dostavbě Pražského silničního okruhu v Bruselu vyjednávala
14.10.2016
Dostavba východní části Pražského silničního okruhu mezi Běchovicemi a brněnskou dálnicí D1 – stavba 511 je problém který se bezprostředně dotýká Prahy 14 a všech přilehlých obcí našeho regionu. Kromě toho má i svou metropolitní, národní a evropskou dimenzi, přičemž onu poslední bych k dokreslení současného neutěšeného stavu chtěl zmínit.
   V Praze 14 vznikne nové koupaliště
14.10.2016
O tom, jak by mohlo vypadat okolí ulice Broumarská, tedy oblast u Kyjského rybníka a kostela sv. Bartoloměje, zástupci radnice několikrát debatovali s místními obyvateli a ze všech veřejných projednání vždy vyšel požadavek, aby byl udržen současný charakter místa.
   Koloděje – TOP 09 plní své sliby
14.10.2016
Je tomu již přes rok, co v Kolodějích proběhly mimořádné volby, TOP 09 získala v 7mi členném zastupitelstvu 2 mandáty a na ustavujícím zastupitelstvu jsme následně usedli ve vedení MČ. V rámci koalice, kterou vedle TOP 09 dále tvoří nezávisle uskupení Naděje pro Koloděje a ČSSD, jsme obsadili post místostarosty (Vladimír Mužík) a předsedy kontrolní komise (MUDr.
  Nastavení odebírání e-mailů z TOP 09
Tento e-mail byl odeslán na adresu:
ladasty@gmail.com
 
Krajská kancelář TOP 09 Praha, Malostranské náměstí 266/5, 118 00 Praha 1-Malá Strana 
Telefon: +420 255790801, e-mail: info@pha.top09.cz, web: www.top09.cz/praha