Odpověď na reakce ke kauze Nolčova parku

20.05.2015 09:03

 

Velmi mě mrzí, že po konání zastupitelstva se zvedla nevole vůči paní radní Šefčíkové kvůli tzv. kácení stromů Nolčova parku. Rovněž vyšlo mnoho článků a reakcí, jak špatné názory paní radní a spol. reprezentují.

K tomu cítím potřebu se vyjádřit. Nejdříve je důležité si uvědomit, že celá tato aféra vyšla Horní Počernice na celkem 900.000,- Kč a proto děkuji zastupitelům, kteří hlasovali pro!

Hlavně je nutné upřesnit, že označení „kácení stromů“ není správný název, protože se nemělo jednat o vykácení celého parku za účelem prodeje dřeva a na jeho místě vytvoření golfového resortu. Mělo se jednat o pouhou revitalizaci parku, tzn. o výrazné zkulturnění parku.

Po pravdě jsem byl v parku mnohokrát a stejně tak i paní Šefčíková. Opakovaně jsme park navštívili a co si budeme povídat, park je mírně řečeno děsný.

Kromě cestičky je půlka stromů ohnutá, některé skoro zlomené. Navíc většina nových stromů je náletová dřevina. Faktem je také velký hluk z Náchodské ulice. Do toho (kromě Nolčova pomníku) jsem potkal pouze dva návštěvníky. Jeden přespával na lavičce a druhý právě vykonával potřebu.

Ruku na srdce, tvrzení, že před deseti a více lety jste si v parku hráli není zrovna správný argument, leč chápu Vaší nostalgii.

Dnes si tam opravdu nikdo nehraje a nejen maminky se parku obloukem vyhnou. I když návrh na revitalizaci nebyl a není zjevně dokonalý, mohl být park mnohem kulturnější, tišší a pro lidi zajímavější. Škoda, protože park o milióny přišel, tudíž jste tedy vyhráli.

Chci říct, že bych raději hlasoval pro „menší zlo“ a měl park, který bude sloužit svému účelu, než být radikálně proti. Ostatně na současný výsledek se může každý podívat sám.

Na závěr bych rád zmínil, že s veškerou dokumentací jsem se podrobně seznámil a mám určité odborné zkušenosti z oboru studia. Celá tato situace mě především velmi mrzí a věřím, že se současné vztahy brzy zlepší.

 

Petr Růžička, člen TOP 09