Silniční okruh kolem Prahy (SOKP) skutečně KOLEM PRAHY!

23.05.2015 14:52

 

V posledním Zpravodaji jsem se dočetl, že potřebujete pomoc v boji za silniční okruh mimo Prahu ( a také za odpoplatnění Novopacké navazující na R10 ). Článek radních p. Polydorové a Březinové sice vysvětluje složitost jednání, ale není BURCUJÍCÍ. Šokovalo mě, jak málo lidí dosud podepsalo petici(e). Šokovalo mě, jak málo lidí o ní vůbec ví! Chtěl jsem se o petici dozvědět víc, např. do kdy se má podepsat, a  tak jsem ji šel podepsat na Chvalský zámek v domnění, že se na tomto kulturním místě dozvím víc než v trafice nebo prodejně spodního prádla  (tím v žádném případě nechci znehodnotit širokou možnost míst k podpisu, naopak!). Odpovědi na několik otázek mě opět šokovaly: „ nevím, nevím, nevím….“ (o to víc, protože jinak vnímám zámek v oblasti kultury jako aktivní objekt).

Nebudu hodnotit a nebudu se dál rozepisovat. Nebudu ani zdlouhavě vysvětlovat, že nejde jen o hluk a o vzduch! Nebudu vysvětlovat, že jde o dobrou adresu HP, kterou i Vy dlouhodobě budujete a co dobrá adresa znamená např. i pro obecní pokladnu. Nebudu ani připomínat, že nejde jen o naši městskou část.

To vy všichni víte!

Chci jen zdůraznit, že jde o ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ! Chci jen připomenout, že lidé jsou stále navyklí spát, a to i když jde o život

A vy to všichni, paní starostko, radní a zastupitelé, víte a umíte je probudit.

A proto Vás všechny pod vedením paní starostky důrazně žádám, abyste to udělali!

LIDÉ SE MUSÍ VYBURCOVAT !

A vy víte, jak a máte na to prostředky. A dokonce jsme Vás kvůli tomu volili!

Tak například roznoste do všech schránek, jako před volbami ve volebních kampaních, tentokrát však burcující lístek:  např. chcete se v Počernicích dusit, chcete ohluchnout, chcete se trápit alergiemi,….. ? NE? TAK JDĚTE A PODEPIŠTE PETICI, nebo alespoň vyjádřete svůj názor,.……………..POTŘEBUJEME VAŠI PODPORU!!!!

A vy jistě znáte, naši zastupitelé, mnoho dalších fint, jak RYCHLE A ÚČINNĚ dosáhnout cíle a podpory občanů. A teď se to týká všech, oranžových, červených, modrých i bílých.

Tak Vás žádám paní starostko, VYBURCUJTE se svým aparátem počernické občany k takové podpoře, abyste mohla účinně jednat v jejich zájmu.

 

Díky!

 

Stanislav Vaniš

email:  svanis@seznam.cz